Plisowanie tkanin

Duże doświadczenie oraz stała, wykwalifikowana kadra pozwala na zapewnienie najlepszej jakości. Przed realizacją zlecenia zawsze wykonujemy próbne plisowanie co pozwala Państwu na ocenę efektu końcowego.

Służymy doradztwem w zakresie rodzajów tkanin czy przygotowania wykroju. Oferujemy możliwość wycinania laserowego tkanin do plisowania. Jesteśmy w stanie wykonać szablony plisownicze pod indywidulane zamówienie.

Solejka – to najbardziej popularny rodzaj plisowania. Fałdy są węższe na górze i rozszerzają się ku dołowi. W zależności od tego czy spódnica będzie składała się z całego koła, połówki czy ćwiartek otrzymamy inny efekt końcowy. W tym rodzaju fałd istotnie jest prawidłowe przygotowanie wykroju. Służymy doradztwem jak również oferujemy usługi laserowego wycięcia tkanin co pozwoli na zabezpieczenie krawędzi i możliwość uszycia spódnicy bez podszywania dołu. Posiadamy duży wachlarz form plisowniczych co pozwala na szybką realizację. Cena uzależniona jest od długości spódnicy.

plisowanie solejka

Kontrafałda leżąca – jest to rodzaj plisowania płaskiego polecany do szerszych fałd, najczęściej stosowany w spódnicach

plisowanie kontrfałda

Fałda prosta – stosowana często przy wstawkach do sukienek czy spódnic

plisowanie Fałda prosta

Plisa fantazyjna – jesteśmy w stanie wykonać formy plisownicze na specjalne zamówienie.

plisowanie Plisa fantazyjna

Proces plisowania tkanin:

Plisowanie ręczne tkanin polega na umieszczeniu wykroju w przygotowanych szablonach plisowniczych a następnie poddaniu ich działaniu wysokiej temperatury. Tkaniny grubsze, szczególnie z domieszką wełny wymagają dodatkowo obróbki parowej w specjalnym kotle. Następnie tkanina przechodzi przez proces stabilizacji.

plisowanie tkanin

Zapewniamy:

  • konkurencyjne ceny
  • najwyższą jakość popartą prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w branży
  • fachowe doradztwo
  • terminową realizację

plisowanie tkanin

Zobacz
naszą galerię